مجموعه ای بی نظیر از تصاویر حیوانات با بالاترین کیفیت.

دلفین ها پستاندارانی آبزی هستند که به نهنگ ها و گرازماهی‌ها شباهت دارند. اجداد دلفین ها که تقریبا ۵۰ میلیون سال پیش برای یافتن غذا از خشکی به دریا وارد شدند. تقریبا ۴۰ گونه دلفین وجود دارد.

دلفین‌ها در طی میلیون‌ها سال به تدریج اندام خود را برای زندگی در آب تطابق داده اند. دلفین‌ها برای حرکت در آب دارای باله هایی هستند که به آنها در حرکت بهتر در آب کمک فراوان میکند.

بدن دلفین ها نیز به گونه‌ایست که برای شنای سریع‌تر در آب و ماندگاری برای زمان بیشتر در آن با یک بار نفس‌گیری کافی است.دلفین‌ها آبزیانی با مغزی بزرگ و به نسبت پیچیده‌ هستند که موجب جذابیت و محبوبیت بیشتر انها در بین انسانها شده است.

دلفینها همانند بسیاری دیگر پستانداران فرزندانشان را زنده به دنیا می‌آورند و به آن‌ها شیر می‌دهند. زیستن گروهی در بسیاری از انواع دلفین‌ها به آن‌ها کمک می‌کند تا با خطرات موجود از خود و فرزندانشان محافظت کنند. آنان از توانایی‌هایی چون تولید سونار و حس شنوایی بسیار قوی برای یافتن طعمه‌هایشان بهره می‌گیرند. غذای این جانوران را ماهی ها تشکیل می‌دهند. نهنگ قاتل اما تنها دلفینی است که پستانداران دریایی بزرگ را نیز شکار می‌کند.

گروه عمده دلفین‌های اقیانوسی و دلفین‌های رودخانه‌ای در همه آب‌های آزاد جهان و همچنین در بعضی رودخانه‌های در امتداد آب شیرین یافت می‌شوند. به دلیل توانایی‌های هوشی بالا، ظاهر دوستانه، و جنب و جوش همیشگی‌شان، دلفین‌ها از گذشته در طول تاریخ توجه انسان‌ها را به خود جلب کرده‌اند. آن‌ها نه تنها در فرهنگ و هنر آدمیان حضور پیدا کرده‌اند، که انسان‌ها از دلفین‌ها برای کاربردهای گوناگونی چون یافتن ماهی، مین‌یابی و … بهره گرفته‌اند.

در این قسمت شما میتوانید مجموعه ای از عکس حیوانات و آبزیان را تماشا ببینید.